وبلاگ گردشگری های هتل در این مقاله می خواهد سبک های متنوع گردشگری در شهر مشهد را بررسی کند. همراه ما باشید:

گردشگری مذهبی درمشهد

از مهم ترین سبک های گردشگری، می توان به گردشگری مذهبی اشاره کرد. این شکل گردشگری در شهر مشهد یکی از پر درآمد ترین فعالیت ها در کسب و کار به شمار می رود. شهر مشهد از دیرباز به دلیل وجود حرم امام رضا (ع) ملجا دلدادگان خاندان عصمت و طهارت است. مشهد سالانه با جذب 30 میلیون گردشگر مذهبی در جهان، به تنهایی 30 درصد گردشگری مذهبی را در جهان به خود اختصاص داده است.

در کشور ایران، شهر مشهد در جایگاه اول گردشگری زیارتی و شهر قم با اختلاف بسیار در جایگاه دوم قرار گرفته است. در مشهد نیز علاوه برحرم مطهر رضوی، آرامگاه های دیگری هم از بزرگان مذهبی مانند مسجد گوهرشاد، آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه سید حسن مدرس، گنبد خشتی، امام زادگان سید یاسر و سید ناصر، آرامگاه امام‌زاده یحیی، آرامگاه خواجه مراد و. وجود دارد.

بازار گردی درمشهد

شهر مشهد در ایران بعد از تهران دومین شهر بزرگ کشور می باشد. این شهر به دلیل نزدیکی به مرزهای شمال شرقی باعث شده است تا از اقتصاد بزرگ و چشمگیری برخوردار شده و دسترسی تجاری و بازرگانی خوبی را فراهم کند. این ویژگی ها در کنار هم موجب شده اند تا در مشهد بازار ها و مراکز بسیار زیادی وجود داشته باشد. این بازار ها شامل کالاهای متنوعی می باشند. گردشگران نیز می توانند به راحتی سوغات مخصوص شهر مشهد مانند زعفران، زرشک، زیور آلات و. را به راحتی تهیه کنند. از مشهور ترین بازار های شهر مشهد می توان به بازار رضا اشاره کرد که یک بازار سنتی و کلاسیک می باشد. همچنین مراکز و پاساژ های دیگر فراوانی در این شهر وجود دارد که آماده میزبانی می باشند.

 رستوران گردی درمشهد

رستوران گردی نیز یکی دیگر از سبک های گردشگری می باشد که در شهر مشهد نیز بسیار رواج دارد. این شهر هم همانند شهر های دیگر کشور سبک غذایی و غذاهای محلی مختص خود را دارا می باشد. استقبال گردشگران از این سبک در مشهد، باعث شده است تا این شغل در مشهد بسیار موفق عمل کرده و طیف گسترده ای از رستوران ها و غذا خوری ها را برخوردار شود. رستوران های موجود در مشهد با ارائه منو های متنوع، به گردشگران این امکان را داده اند تا هر نوع غذایی را که مایلند را تجربه کنند.

روستاگردی و بومگردی در سفر به مشهد

اگر به شهر مشهد سفر کنید می توانید به بازدید بسیاری از جاذبه های گردشگری و دیدنی بپردازید. علاوه برجاذبه های خود مشهد، اطراف آن نیز تعداد زیادی از روستا ها وجود دارند که زمینه را برای روستا گردی و بومگردی نیز ایجاد کرده اند. این روستا ها از نظر آب و هوا، طبیعت و معماری بی نظیر خود بسیار چشم گیر است. طرقبه و شاندیز دو مورد از روستا های اطراف مشهد می باشند که بسیاری از گردشگران با آن ها آشنا شده اند و در میان مردم نیز بسیار مشهور شده اند.  


hihotel مشهد ,گردشگری ,بازار ,وجود ,آرامگاه ,مذهبی ,گردشگری مذهبی ,مراکز ,گردی درمشهد ,وجود دارد ,آرامگاه خواجه منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

موسسه حقوقی عدالت کاوان DEEP web تعمیرات کامپیوتر دکوراسیون منزل ، طراحی داخلی و محوطه سازی خبرگزاری ایساتیس علی ایده آل ، گزارش های چهار ساعته اپرا دابلیو دابلیو ای مرکز بین المللی زبان های خارجی کارینو Marketingforall