دیگو مارادونا ، اسطوره تکرار نشدنی تاریخ فوتبال جهان در 25 نوامبر 2020 مصادف با 5 آذر 1399 در سن شصت سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت.

دیگو مارادونا، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال به شمار می رفت و توانست با بازی درخشان خود تیم ملی آرژانتین را در جام جهانی 1986 به قهرمانی برساند. مارادونا اگر چه قد کوتاهی داشت اما برخی از ویژگی های او مانند استعداد، تکنیک، چابکی، دید قوی، پاس‌های دقیق، مهارت در کنترل توپ و. باعث شده بود که برترین بازیکن در تمام دوره ها باشد و لقب پسر زرین را از آن خود کند.

از زندگی پرفراز و نشیب تا گرفتار شدن در دام اعتیاد

مارادونا کودکی خود را در خانواده ای فقیر گذراند و کار خود را با توپ آغاز کرد و برای تامین خرج خانواده اش درمکان های عمومی به انجام حرکات نمایشی می پرداخت. این بازیکن درخشش خود را در تیم یوکا جونیورز آغاز کرد و با بازی در تیم آرژانتین در سال 1986 با قهرمانی در جام جهانی به اوج خود رسید. این بازیکن در یک قسمت از زندگی خود در دام اعتیاد افتاد. اگر چه توانست تیم ملی کشورش را به فینال جام جهانی 1990 ایتالیا برساند اما در عین ناباوری سقوط کرد تا جایی که به دلیل دوپینگ توسط فیفا 15 ماه از شرکت در رقابت های فوتبال محروم شد.

مارادونا و رکورد نرخ نقل و انتقالات

دیگو مارادونا، اولین بازیکنی می باشد که برا دو بار رکورد سقف نقل و انتقالات را در جهان به خود اختصاص داده است. وی در اولین انتقال با 5 میلیون بورو به تیم بارسلونا در لالیگا و در دومین انتقال خود به تیم ناپولی در سری آ با مبلغ 95/6 میلیون یورو پیوست.

وقتی مارادونا با «دست خدا» از انگلیس انتقام گرفت

در سال 1982 دو کشور آرژانتین و انگلیس بر سر تصاحب جزایر فالکلند جنگی برپا شد که به مدت 74 روز ادامه داشت و در این جنگ تعداد 649 آرژانتینی جان خود را از دست دادند. مارادونا با زدن این کل بیان کرد: این گلی که با دست زده شد، دست من نبود دست خدا بود که انتقام مردم آرژانتین را از انگلیس گرفت. این گل مارادونا، زیبا ترین و جنجالی ترین گل تاریخ فوتبال می باشد.

 

درگذشت مارادونا

دیگو مارادونا چندی پیش دچار حمله قلبی شد و در بیمارستان بستری شد. این بازیکن به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفت. سپس بعد از جراحی با تشخیص کادر پزشکی به بهبودی کامل رسید و از بیمارستان مرخص شد. وی چند روز بعد از جراحی در حالی که در منزل خود قرار داشت، دچار حمله قلبی شده و در سن 60 سالگی جان خود را از دست داد.


hihotel مارادونا ,قلبی ,بازیکن ,فوتبال ,آرژانتین ,بیمارستان ,تاریخ فوتبال ,حمله قلبی ,بیمارستان بستری ,دیگو مارادونا، ,دچار حمله منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تخفیف ویژه فقط برای امروز مرجع دانلود پرسشنامه های استاندارد بورس | بازاریابی | کسب و کار | بازاریابی آنلاین | تجارت الکترونیک مدارس سماء شهرستان پاوه دانلود آهنگهای جدید از خوانندهای معروف ایرانی فروش دوربین های مداربسته 97 دانلود webchain واخبار سایر ارزهای دیجیتال وب پردازان تهران