سالروز میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا(س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر همه ن عالم خجسته باد.

امروز 20 جمادی الثانی 1442، برابر با 20 بهمن ماه 1399 سالروز ولادت دخت گرامی پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) است. یکی از 5 بانوی مقدسی که جایگاه بسیار مقدسی در اسلام دارد، ایشان می باشد که در 20 جمادی الثانی سال 1442 در مکه چشم به جهان گشوده است. وی در همان ابتدا که پا به دنیا نهاد، لب به سخن گشود و فرمود: "شهادت می‌دهم که جز خدا، الهی نیست و پدرم رسول خدا و آقای پیامبران است و شوهرم سرور اوصیاء و فرزندانم (دو فرزندم) سرور نوادگان می‌باشند".

ایشان از زمان تولد تا شهادت درس های بسیار زیادی را به مردم آموخته اند و از جمله نی است که دارای برترین مقام در تمام دوران حیاتش بود. حضرت محمد(ص)، ایشان را اولین و آخرین سرور ن در دنیا نام نهاده است.

نامگذاری

فاطمه زهرا (س)، نامی است که توسط خداوند حکیم انتخاب شده است. پیامبر اکرم (ص) در روایتی بیان کرده است:

«اِنَّما سَمَّاهَا فَاطِمَة لاَنَّ اللهَ فَطَمَها وَ مُحِبِّیها عَنِ النّارِ» 
(او را فاطمه نام نهاده؛ زیرا خداوند او و دوستانش را از آتش دوزخ باز داشته است). این روایت بیانگر آن است که خداوند وعده داده است که او و کسانی که او را دوست دارند و در خط مکتب او قرار دارند، هرگز به دوزخ نروند. 
کنیه های حضرت

حضرت فاطمه زهرا(س) دارای کنیه های فراوانی می باشند. ام الحسن، ام الحسین، ام الائمه، ام ابیها و. از جمله کنیه های حضرت زهرا (س) می باشند. یکی از نام هایی که پیامبر اکرم حضرت محمد(ص)، ایشان را با آن می ستود، ام ابیها می باشد.

جایگاه و ویژگی های حضرت زهرا (س)

حضرت زهرا(س) در اسلام از جایگاه بسیار رفیعی برخوردار بوده و دارای ویژگی های بسیاری می باشد. در قرآن کریم، سوره ها وآیات بسیاری مانند سوره کوثر، انسان و. آیه تطهیر و مودت در حق ایشان و همسر و فرزندانش نازل شده است. همچنین ایشان دارای ویژگی های بارز و بی نظیر انسانی بسیاری است که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • الگوی کامل پوشش و حجاب اسلامی
  • انفاق و ایثار فراوان در اشیای مورد علاقه و نیاز خویش
  • تبلور حیا و عفت
  • علم و دانش گسترده
  • پارسایی و قناعت به مال اندک و امکاناتی ناچیز، در عین امکان بهره مندی از بالاترین امکانات

 15 بهمن 1399 برابر با روز مادر

امروز روز مادر است.! چه کلمه کوچکی اما چه مفهوم زیبایی ! مادر تنها واژه ایست که که هیچ معنایی ندارد.

" مادر" نیز در اکثر فرهنگ های دنیا کسی است که مقام او توسط تک تک مردم مورد ستایش قرار گرفته و گرامی داشته می شود. این نام نیز نوعی نقش اجتماعی می باشد. نامی که مشخص نیس اکتسابی هست یا ذاتی.! ما ایرانیان به احترام حضرت زهرا (س)، این روز که روز ولادت او می باشد را گرامی میداریم.

گرامیداشت روز زن

حضرت زهرا (س) با داشتن ویژگی های به عنوان الگویی برای ن عالم قرار گرفت و روز ولادت ایشان در ایران به نام روز زن نیز نامگذاری شده است.

 ایشان از باب همسر بهترین نمونه است. چرا که امام علی (ع) می فرمایند: در طی 9 سال که از شروع زندگی مشترک ما گذشته است، تاکنون هیچ خواسته ای از من نداشته ای. ایشان در پاسخ به امام علی (ع) می گویند: از پدرم شنیده‌ام که نکند از همسرت خواسته‌ای داشته باشی که او نتواند آن را بر آورده کند که نه در دنیا عاقبت بخیر می‌شوی نه در آخرت. سپس بار دیگر از امام علی (ع) می پرسند: آیا از من رضایت داری، امام علی (ع) در این لحظه دست هایش را به سوی آسمان بالا می برد و می فرماید من فاطمه را حلال می کنم.

 


hihotel حضرت ,زهرا ,ایشان ,فاطمه ,ویژگی ,دارای ,حضرت زهرا ,فاطمه زهرا ,پیامبر اکرم ,دارای ویژگی ,جایگاه بسیار منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

نگین ایران گروه معماری آلند موبایل دیجیتال بباید ستایش نمود عشق را مای مانهوا قلمزنی،قلم زنی،قلمزنی گیلان،قلمزنی ایران،قلمزنی جهان،قلم زنی گیلان،قلم زنی ایران،قلم زنی جهان،جام مارلیک،جام مارلیگ، جامهای مارلیک،ج قشم آنلاین کمپین رسمی #ماسربازیم فاز موزیک