بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و تیم پرسپولیس، مهرداد میناوند شب گذشته 8 بهمن ماه 1399 بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در گذشت.

ورود به عرصه فوتبال

مهرداد میناوند متولد سال 1354 در تهران می باشد. او در سن 20 سالگی فوتبال حرفه ای خود را در تیم پاس آغاز کرد. در سال 1374 در پست مدافع چپ از تیم پاس به تیم پرسپولیس رفته و در 3 سال 89 بار در پیراهن این تیم بازی و موفق به زدن 13 گل شده است. این بازیکن طی بازی در تیم پرسپولیس در سال 1376 توانست قهرمان لیگ ایران شود.

میناوند در پایان 3 سال بازی در باشگاه پرسپولیس عازم سفر به اتریش شد و برای مدت 3 سال برای تیم اشتورم گراتس این کشور 67 بار به میدان رفت. او در سالهای بازی در تیم اتریشی موفق به کسب 1 بار قهرمانی در لیگ، ۱ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرجام و ۲ سال حضور در لیگ قهرمانان اروپا شده است. وی با انجام 10 بازی در لیگ قهرمانان اروپا، اولین بازیکن ایرانی محسوب می شد که در آن رقابت ها پا به میدان گذاشته بود.   

این مدافع چپ نیز پس از بازی در تیم اتریش برای تیم های شارلوا بلژیک و الشباب امارات هم بازی کرد و در سال 1382 بار دیگر به تیم محبوب، پرسپولیس بازگشت. مهرداد میناوند در تیم پرسپولیس تنها یکسال به میدان رفت و بعد از آن تیم های سپاهان و راه آهن را برای بازی انتخاب کرد. آقای میناوند در بین سال های 1375 تا 1382 تعداد 75 بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است. او جزو نسل طلایی فوتبال ایران در اواخر دهه هفتاد بود که موفق شدند پس از ۲۰ سال ایران را پس از چند بازی نفس ‌گیر به جام جهانی ببرند. این ستاره در نهایت در سال 1384 به طور کامل از فوتبال خداحافظی کرد.

مربیگری

آقای میناوند برای دو سال در تیم خونه به خونه و مدت یک سال در تیم سپیدرود رشت به عنوان مربی حضور یافت. اما او در این عرصه خیلی فعالیت نکرد.

 

درگذشت

مهرداد میناوند بازیکن سابق تیم ملی فوتبال و تیم پرسپولیس، طی هفته های اخیر به علت عفونت شدید ریه هایش در بیمارستان بستری شد وسپس در تاریخ 8 بهمن ماه1399 در بیمارستان لاله تهران دار فانی را وداع گفت.  


hihotel بازی ,میناوند ,فوتبال ,مهرداد ,پرسپولیس ,بازیکن ,مهرداد میناوند ,فوتبال ایران ,درگذشت مهرداد ,بازیکن سابق ,آقای میناوند ,درگذشت مهرداد میناوند منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سریال ها ی روز دنیا تو بهترین خرید رو از ما داشته باش دانلود رایگان فایل پایگاه خبری تحلیلی یا ثارالله ارزانی اجناس فوق العاده دانلود مداحی جدید 98 دانلود مولودی جدید 98