جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا، در روز چهارشنبه 1 بهمن ماه 1399 رسما زمام امور کاخ سفید را پس از مراسم سوگند به دست گرفت.

این مراسم که به عنوان شروعی تازه برای کشوری که در طی انتخابات دچاردرگیری شده بود، در واشنگتن دی سی پایتخت کشور آمریکا برگزار شد.

قبل از ورود پرزیدنت جو بایدن بسیاری از مقامات آمریکایی از جمله سه نفر از رئیس جمهور های سابق این کشور همچون " باراک اوباما، جورج بوش، بیل کلینتون و همچنین معاون ترامپ مایک پنس" در این مراسم حاضر شدند. اما رئیس جمهور سابق ایالت متحده، دونالد ترامپ در این مراسم شرکت نکرد و واشنگتن را به مقصد ایالت فلوریدا ترک کرد.

ورود جو بایدن و همسرش

دقایقی پس از ورود مقامات وسران آمریکایی، جوبایدن در کنار همسر خود، دکتر جیل بایدن در جایگاهی که برای آن ها مشخص شده بود، قرار گرفتند. لحظاتی پس از ورود بایدن، مراسم سوگند وی اجرا شد و از آن پس جو بایدن با نام کامل «جوزف رابینت بایدن جونیور» در سن 78 سالگی به طور رسمی کار خود را در کاخ سفید آغاز کرد.

او در سوگند نامه خود بیان کرد: "من رسما سوگند یاد می‌کنم که مسئولیت ریاست جمهوری ایالات متحده را صادقانه انجام دهم و تا جایی که توان دارم از قانون اساسی ایالات متحده پاسداری، حفاظت و دفاع کنم."

کاملا هریس هم سوگند یاد کرد.

در کنار جو بایدن، کاملا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور سوگند نامه خود را ادا کرد و رسما این سمت را از آن خود کرد. او در سوگند خود بیان کرد:

«من کامالا هریس صادقانه سوگند یاد می‌کنم که از قانون اساسی در برابر تمام دشمنان داخلی و خارجی محافظت کنم و این کار را با خلوص تمام انجام می‌دهم و صادقانه وظایفی که برعهده‌ام گذاشته شده است را انجام خواهم داد. خدواند مرا یاری کند.»

جو بایدن اولین سخنرانی خود را با سمت ریاست جمهوری ایالت متحده در مراسم تحلیف این چنین آغاز کرد: اراده مردم شنیده شد و اراده مردم به اجرا گذاشته شد. ما بار دیگر آموختیم که دموکراسی بسیار با ارزش و در عین حال آسیب ‌پذیر است. دوستان من، در این لحظه دموکراسی چیره شده است. این امروز روز دموکراسی است. امروز روز آمریکاست. امروز روز امید است.

وی در خصوص جو نا آرام این روز های آمریکا بیان کرد: علی رغم حمله اخیر به کنگره ما بار دیگر کنار هم قرار گرفتیم تا انتقال مسالمت ‌آمیز قدرت انجام شود. امروز ما نه پیروزی یک نامزد انتخاباتی بلکه پیروزی یک آرمان را جشن می‌گیریم.

فیلمی از لحظه سوگند ریاست جمهوری بایدن و کاملا هریس

امضاء اولین بخشنامه ریاست جمهوری

جو بایدن در اولین حضور خود در اتاق ریاست جمهوری، سه فرمان اجرایی مربوط به اعلامیه روز تحلیف، انتصاب وزرا و پست‌های فرعی در وزارتخانه ها را امضا کرد.

بازتاب پنجاه و نهمین دوره ریاست جمهوری آمریکا در شبکه های مجازی

پنجاه و نهمین دوره ریاست جمهوری در آمریکا بازتاب زیادی در شبکه های مجازی به جای گذاشت. برخی از آغاز ریاست جمهوری بایدن استقبال کرده و در مقابل برخی دیگر از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ابراز تاسف کردند.

پایان مراسم تحلیف

پس از پایان مراسم تحلیف، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا همراه با همسرش دکتر جیل راهی گورستان آرلینگتون شده تا به سربازان کشته شده ادای احترام کنند و سپس به کاخ سفید بازگردند.

hihotel بایدن ,ریاست ,جمهوری ,مراسم ,سوگند ,رئیس ,ریاست جمهوری ,رئیس جمهور ,کاملا هریس ,دوره ریاست ,مراسم تحلیف ,دوره ریاست جمهوری ,ریاست جمهوری بایدن منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

زندگی موضوعات حقوقی موضوعات عمومی دیبا دانلود|دانلود فیلم و سریال جدید تجهیزات هتلینگ بیمارستانی رمان | sahafile.ir خرید ساعت هوشمند گروه صنعتی پامچال تولید کننده تجهیزات آتش نشانی مهتابی